GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 15978113
*
nr 1597 8113
Skål
Keramik, Signerad. Diameter: 14 cm, höjd: 9 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:58:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 13:06:33
1
200 kr
12/2 18:48:23
2
150 kr
12/2 18:48:23
1
200 kr (Budbetjänt)
12/2 18:53:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Skål
Läs om budbetjänten
nr 1597 8113
Skål
Keramik, Signerad. Diameter: 14 cm, höjd: 9 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/2 13:06:33 | 1 | 200 kr |
| 12/2 18:48:23 | 2 | 150 kr |
| 12/2 18:48:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 12/2 18:53:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



